Przewierty horyzontalne i przeciski pneumatyczne kretem w Olsztynku i okolicy

Poszukujesz wykonawcy kanalizacji, przyłącza wodociągowego? Chcesz wykonać przecisk pod drogą? Wykonać przebicie pod przeszkodą metodą bezwykopową? Wykonujemy powierzone zadania na terenie Olsztynka i okolic.

Przewierty i przeciski kretem w Olsztynek i okolicy. Przyłącza metoda bezwykopową

Jakie są różnice pomiędzy przewiertem sterowanym a przeciskiem?

Przewiert kontrolowany  i przecisk to dwie rożne metody wykonywania podziemnych przepustów pod drogami bez potrzeby prowadzenia prac ziemnych wykopem otwartym. Oba procesy polegają na wykonywaniu otworu w ziemi, przez który przesuwana jest rura osłonowa PE.

Przewiert kontrolowany polega na wykonywaniu otworu w ziemi za pomocą wiertła i specjalnej głowicy, która popycha rurę wraz z pilotem wiertniczym inaczej zwanym „płetwą”. Przewiert HDD umożliwia wykonywanie otworów o większej średnicy i na większą odległość, a także pozwala na wykonywanie otworów pod kątem. Przewiert wykorzystywany jest często do układania rur gazowych, wodociągowych, kanalizacyjnych i kablowych.

Przecisk to metoda polegająca na przesuwaniu rury  pod ziemią za pomocą specjalnego urządzenia nazywanego potocznie „kretem”. Przecisk wykorzystuje siłę hydrauliczną do popychania rury. Przecisk umożliwia wykonywanie otworów o mniejszej średnicy i na mniejszą odległość, ale jest bardziej precyzyjny i pozwala na przesuwanie rur pod przeszkodami, takimi jak drogi, chodniki czy rzeki.

Obie metody są stosowane w budownictwie podziemnym i wykorzystywane do układania rur i przewodów. Wybór między przewiertem a przeciskiem zależy od specyfiki terenu oraz rodzaju robót, jakie należy wykonać.

Kto wykonuje przyłącza metodą bezwykopową w Olsztynku?

Jako firma lokalna TYMSON z Młynar wykonujemy usługi kompleksowego wykonywania przyłączy metodą bez wykopową na terenie Olsztynka i okolic.

Proszę pamiętać, że metoda bezwykopowa jest coraz częściej stosowana w budownictwie, ponieważ pozwala na wykonanie prac bez naruszania powierzchni terenu, co z kolei zmniejsza wpływ prac na środowisko naturalne i ogranicza koszty budowy.

przyłącza wodociągowe, kanalizacyjne metodami bezwykopowymi w Olsztynku

Skontaktuj się z nami

Adres

TYMSON Ireneusz Kiliański
Traugutta 6/2
14-420 Młynary, Polska

+48 519-121-522

pawel@mlynary,net